PŘEDSTAVUJEME SE

Naše mateřská škola se nachází ve Velké Hleďsebi, Klimentov. Byla postavena v roce 1954.

• Je to samostatné zařízení s kapacitou 24 dětí.

• Do mateřské školy dochází děti od 2,5 do 7 let
    (při odkladu školní docházky)

• Provoz mateřské školy je od 6:30 do 16:30 hodin.

• Zřizovatelem MŠ je Obec Velká Hleďsebe, která zajišťuje finanční prostředky na její provoz.

Budova školy má výbornou polohu uprostřed sídliště s vysokou koncentrací mladých rodin s dětmi. Nedaleko je zastávka MHD. Mateřská škola stojí v klidné části vesnice se spoustou zelení. Součástí budovy je prostorná zahrada s uměle vytvořeným svahem pro zimní klouzání a jiné sportovní aktivity.

Mateřská škola je rodinného typu, s umístěním dětí všech věkových kategorií, sourozenců a rodinných příslušníků. Začleňování dětí umožňujeme formou adaptačních návštěv s rodiči. Děti si tak lépe zvyknou na prostředí školy, zaměstnance a budoucí kamarády.

SPOLUPRÁCE S RODIČI

• Rodiče se mohou zúčastňovat školních aktivit jako jsou besídky, karneval,fotografování,výlety, indiánský den, sportovní aktivity, divadelní představení a řízených i spontánních činností během dne.

• S dětmi předškolního věku pravidelně navštěvujeme místní základní školu, aby se seznámily s prostředím svého budoucího působiště.

dům.jpg
hřiště.jpg